Як влаштувати дитину в дитячий садок: електронна черга та пільги
Як записати дитину в садок?
Ось вже кілька років в Україні діє електронна система подачі заяв до дитячого садка. Основною перевагою процедури оформлення дитини в садочок через інтернет є «прозорість» електронної черги. Після реєстрації батьки отримують вільний доступ до системи, бачать попередній порядковий номер (тобто кількість дітей, записаних на ту ж дату вступу) і мають можливість відслідковувати просування свого чада в списку на зарахування.
Електронна черга в дитячий садок
Перш за все, щоб зайняти електронну чергу в дитсадок, батьки повинні пройти on-line-реєстрацію на сайті, вибрати дошкільний навчальний заклад (ДНЗ) і заповнити реєстраційну форму — заяву на зарахування дитини до садочка.
При реєстрації необхідно вказати достовірну інформацію про дитину (П.І.Б., дата народження, серія та номер свідоцтва про народження, місце проживання, пільгова категорія) і батьків (паспортні та контактні дані, адреса проживання).
При успішній реєстрації заявці буде присвоєно статус «Зареєстровано в черзі». Дата і час реєстрації не підлягають зміні за жодних обставин, тому вплинути на черговість зарахування в дитячий садок неможливо.
Бажано систематично відстежувати повідомлення, що надходять на електронну пошту про зміну статусу щодо зарахування дитини до дитячого садка і стан черги. У випадку пропуска свого місця в електронній черзі можна втратити право на зарахування до садочка.
Які документи потрібні для садка?
Прийом і оформлення дітей в садок здійснюється керівником дошкільного навчального закладу протягом календарного року на підставі наступного переліку документів:
-
заяви батьків (опікунів)
-
копії свідоцтва про народження дитини
-
довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення
-
медичної довідки про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дитсадок (форма № 026/о)
Деякі дошкільні установи можуть попросити додатково надати довідку про місце реєстрації дитини і реєстраційну картку про встановлення статусу щодо можливості зарахування до відповідного дитячого садочку.
Крім того, додаткові довідки знадобляться для зарахування дітей до дошкільних навчальних закладів компенсуючого типу, а також в інклюзивні групи. До основного переліку документів необхідно додати висновок психолого-медико-педагогічної консультації, територіального лікувально-профілактичного закладу або тубдиспансеру, направлення місцевого управління освіти та індивідуальну програму реабілітації для дітей з інвалідністю.
При прийнятті до ЗДО, завідувач ознайомлює батьків з наступними документами:
- Статутом ЗДО,
- Правилами внутрішнього трудового розпорядку,
- режимом роботи,
- вимогами Базового компоненту дошкільної освіти,
- наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 № 667 "Порядок встановлення плати батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах",
- порядком та термінами здійснення розрахунків за перебування дитини у дошкільному закладі,
- умовами утримання дітей та традиціями закладу,
- положенням про раду дошкільного навчального закладу,
- положенням про батьківський комітет, їх повноваженнями,
при цьому обов'язково звернути увагу на рішення батьківських зборів щодо умов, обсягів та періодичності надання матеріальної (фінансової) допомоги. Показує батькам дошкільний навчальний заклад, розміщення адміністративних приміщень, познайомити з медичною сестрою, повідомляє про наявність та умови надання додаткових освітніх послуг тощо.
За дитиною зберігається місце у ДНЗ у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, реабілітації, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній період (75 календарних днів).
Відрахування дітей із закладу може здійснюватися за бажанням батьків, або осіб, які їх замінюють; на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в дошкільному закладі даного типу. Такий висновок одночасно повинен містити рекомендації щодо типу дошкільного навчального закладу, в якому доцільне подальше перебування дитини; у разі несплати без поважних причин.